×

Mentoring

Mentoring jest głęboką, partnerską relacją między dwojgiem ludzi, która zmienia ich oboje. Jako osoba mentorowana (Mentee) otrzymujesz wsparcie w długofalowym rozwoju i dostęp do doświadczeń moich jako Mentora i wszystkich moich Mentees, dzięki czemu szybciej odkrywasz w sobie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. A ja jako Mentor staję się bogatsza o Twoje doświadczenia życiowe.

Odkryj sens życia, odzyskaj zdrowie, radość i życiową równowagę. Holistycznie.

Pomogę Ci w procesie zmiany podczas cyklicznych, indywidualnych sesji mentoringowych. Spotkania zawierają elementy mentoringu, coachingu, terapii i doradztwa zawodowego. Ich szczegółowy program dostosuję do Ciebie po naszym pierwszym spotkaniu. Dzięki temu otrzymasz ode mnie dokładnie to, czego oczekujesz i potrzebujesz do dalszego rozwoju.

Współpracując ze mną zyskasz:

Umiejętność świadomej obserwacji swoich myśli i emocji
Umiejętność rozwiązania problemów dzięki refleksji
Umiejętność podjęcia ważnych decyzji bez zbędnego wahania
Umiejętność zachowania wewnętrznego spokoju bez względu na okoliczności
Umiejętność skutecznego wprowadzenia zmian w życiu i w biznesie
Wnikliwą analizę sposobu funkcjonowania Twojego umysłu
Rozumienie uwarunkowań, które podświadomie kierują Twoim działaniem
Wskazówki dotyczące utrzymania równowagi duszy, ciała i umysłu
... a także dostęp do wiedzy, doświadczenia, narzędzi i materiałów, które pomogą Ci właściwie zaplanować kierunek Twojego dalszego rozwoju.

Life mentoring - etapy rozwoju

Jako Mentor ds. sensu życia będę Ci towarzyszyć w drodze ku zrozumieniu samego siebie i otaczającego Cię świata. Doświadczysz spokoju wewnętrznego, odzyskasz równowagę i zaznasz większej radości życia.​


Etap I - JA

Na początku naszej współpracy rozpoznam Twój aktualny etap rozwoju. Przedmiotem naszych obserwacji będziesz Ty – Twoje myśli i emocje, Twoje nawyki i nałogi, Twoje zdrowie, a także Twoja droga zawodowa. Będziesz doskonalił wszystkie umiejętności wymienione powyżej.

Etap II - RELACJE

Następnie przyjrzymy się wnikliwie Twoim relacjom z rodziną (partner, dzieci, rodzice, rodzeństwo i dalsi krewni), a także relacjom z innymi ludźmi z Twojego otoczenia (przyjaciele, znajomi z wyboru i znajomi z konieczności).​

Etap III - OTOCZENIE

Dalej, obejrzymy z innej perspektywy Twoje  otoczenie, dzięki czemu dostrzeżesz jak wpływa na Ciebie i co z tym możesz zrobić. Możemy także porozmawiać o sposobie kształtowania dzieci, byś to Ty jako rodzic został ich mentorem ds. sensu życia.

Etap IV - ENERGIA

Potem pokażę Ci jak utrzymać wewnętrzną równowagę. Nauczysz się pracy z własną energią, kilku prostych metod diagnozy swojego stanu zdrowia oraz sposobów samodzielnego przywracania zachwianej równowagi.

Etap V - PASJA

Na koniec pomogę Ci skierować Twoją uwagę na to, co jest naprawdę ważne, byś mógł odkryć Twoją PASJĘ i żyć w zgodzie ze sobą - długo, szczęśliwie, dostatnio i w poczuciu spełnienia.

UMÓW BEZPŁATNE SPOTKANIE

Co to jest life mentoring

Life mentoring jest wyjątkową relacją mentoringową, która stanowi sposób na poznanie samego siebie i zrozumienie otaczającego świata, a także na odkrycie sensu życia. Podczas spotkań life mentoringowych przeprowadzę Cię przez proces zmiany. Wejdziesz na ścieżkę długofalowego rozwoju dzięki refleksji.

Co to jest mentoring ad hoc?

Mentoring ad hoc (łac., „doraźnie, dla zrealizowania określonego celu”) jest sposobem na rozwiązanie konkretnego problemu. Mentee przedstawia kwestię, którą chce zrozumieć, a Mentor pomaga mu odkryć właściwe odpowiedzi na zadane pytania. Mentoring ad hoc pokazuje jak można radzić sobie z problemami w życiu osobistym.


Mentoring, coaching, tutoring – czym się różnią?

Niezależnie od przyjętych powszechnie definicji każdy mentor, coach i tutor trochę inaczej odpowie na to pytanie, akcentując swój własny sposób współpracy i korzyści, jakie można dzięki niemu osiągnąć.

​W największym skrócie: coach pomoże Ci osiągnąć Twój cel, często biznesowy, a tutor pobudzi Cię do samodzielnego myślenia i rozwoju. Istnieją organizacje certyfikujące coachów i tutorów, dlatego część z nich nie będzie miała innego doświadczenia zawodowego i będzie pracować wykorzystując przekazane w toku certyfikacji metody.​

Definicje mentora są różne, choć zwykle łączy je doświadczenie życiowe i zawodowe mentora, które wykracza poza samo nauczanie. Mentor biznesowy ma doprowadzić Twój biznes tam, gdzie sam dotarł lub znacząco poprawić jego funkcjonowanie. Mentor życiowy (life mentor) rozpozna etap Twojego rozwoju osobistego i pomoże Ci osiągnąć wyższy poziom świadomości, co pozytywnie wpłynie na wszystkie obszary Twojego życia.

Jak znaleźć właściwego life mentora?

Daj sobie czas na przemyślenie czego właściwie szukasz i czego oczekujesz od Mentora, a potem zaufaj swojej intuicji – jeżeli spotkasz właściwą osobę, to poczujesz to w sobie, a Twój umysł znajdzie argumenty, które potwierdzą dokonany przez Ciebie wybór. Szukaj osoby, w której towarzystwie dobrze się czujesz, która ma podobne wartości, a przede wszystkim – jest spójna, czyli żyje w zgodzie z tym, co głosi.

Dlaczego jestem Mentorem ds. sensu życia?

Jestem Mentorem ds. sensu życia, ponieważ praca z drugim człowiekiem czy to na etapie rozwoju, czy na etapie kryzysu jest dla mnie pasją. Pomoc innym ludziom w długofalowym rozwoju dzięki refleksji przynosi mi nieopisane słowami spełnienie.

Jak mawiał Albert Einstein „wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi”. Ja pomagam ludziom wyjść „poza ramy dotychczasowego działania” i odkryć sens życia.

Jak mam umówić się na sesję „0”?

Masz trzy możliwości: kliknij poniżej "Umów bezpłatne spotkanie" i wybierz termin sesji w moim kalendarzu. Możesz do mnie zadzwonić pod numer 572 801 582 lub napisać wiadomość na adres: kontakt@akademia-goya.pl Do zobaczenia!

Cena sesji 250 zł/1h

Co otrzymujesz w tej cenie?

Indywidualne sesje mentoringowe ONLINE lub stacjonarnie
Możliwość kontaktu mailowego i telefonicznego w toku współpracy
Mój czas, jaki przeznaczam na przygotowanie materiałów na spotkanie
Mój czas, jaki przeznaczam na refleksje o tym jak skutecznie Ci pomóc