×

„Nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość. Kiedy zmieniasz treść swoich myśli, zmieniasz swoje życie”

Poznaj opartą na wieloletnich naukowych badaniach Metodę Silvy, która pozwala zdecydowanie poprawić jakość Twojego życia. Pozwoli Ci świadomie kierować życiem, zdrowiem, pomoże skuteczniej osiągać cele i żyć w harmonii.

Z Metody Silvy korzysta już obecnie 6 milionów osób na całym świecie, w ponad 110 krajach, pożytkiem dla swojego zdrowia i urody, nauki i biznesu, kariery i portfela, pamięci i kreatywności. Fundamentem Metody Silvy jest umiejętność relaksacji, czyli umiejętność  rozluźniania ciała i umysłu, a podczas tego zwolnienie pracy fal mózgowych do tak zwanej częstotliwości „alfa”. Jest to naturalny stan naszego umysłu, w którym przebywamy kilka razy na dobę, zazwyczaj podczas snu.Podczas praktycznych ćwiczeń, wchodzimy w stan Alfa i używamy go w sposób świadomy, podczas relaksacji i medytacji. Umiejętność wchodzenia w stan Alfa jest bardzo skutecznym sposobem usuwania stresu.

Naukowcy Uniwersytetu w Los Angeles wykazali, że osoby stosujące regularnie relaksację, charakteryzują się zdolnościami do:

- przywoływania pozytywnych uczuć,

- zachowania równowagi emocjonalnej,

- angażowania się w przemyślane działania

Jakie korzyści daje systematyczna medytacja i relaksacja w obszarze zdrowia?

poprawia metabolizm
reguluje ciśnienie tętnicze krwi
redukuje wysoki poziom cholesterolu
obniża poziom hormonów stresu
polepsza dotlenienie mózgu
wzmacnia układ immunologiczny

We współczesnych czasach zarówno Harvard University Business School jak i wiodące europejskie szkoły biznesu, INSEAD, na podstawie badań wyciągnęły wnioski, że dwa najbardziej efektywne elementy kadry zarządzającej XXI wieku to medytacja i intuicja!